8. a 9. 9. 2012 Traunstein - Pozvánka

 Pozvánka   Komentář   Fotografie 

   Po našem květnovém výletu (květnové propozice), který se vydařil, slyším velice kladné odezvy jak od účastníků, tak i od lidiček, kteří to slyšeli jen vyprávět. Všichni se přimlouvají pro další jedme nahorutermín v tomto roce. Takže v září se opět vydáme na Traunstein. Výstup se bude konat 8. - 9. 9. 2012 (květnová pozvánka). Dvoudenní akce se velice osvědčila, takže i tato bude dvoudenní.
   Vyrazíme opět z parkoviště u jezera Traunsee (422 m n. m.) a opět půjdeme osvědčenou cestou. To znamená, že nahoru půjdeme cestou Naturfreundesteig a dolů budeme sestupovat cestou Hans-Herneler Steig. I Přesto, že jdeme již standardní cestou, uděláme malou změnu. Tentokrát budeme nocovat na chatě Traunsteinhaus (1580 m n. m.). 
   Výstup k vrcholovému kříži je naplánován na sobotu, kdy bychom chtěli dosáhnout vrcholu Traunsein (1697 m n. m.) kolem páté odpolední. Potom si dáme večeři a sestoupíme zpět na chatu Traunsteinhaus (1580 m n. m.), kde přesíme. 
   Ráno si můžeme dát na chatě Traunsteinhaus snídani a vyrazíme opět na chatu Gmundener Hütte (1666 m n.m.). Ti co se vydají na D-čkovou feratu sestoupí část cesty po Hans-Herneler Steig až pod nástup na ferratu Traunsee Klettersteig (krátké video). Sestup trvá cca 30 minut. Ti co se na Chata Gmundener Hüttetuto těžší ferratu nevydají, zůstanou na chatě Gmundener Hütte, kde budou moci hodinku a půl relaxovat. Poté sestoupíme dolů po cestě Hans-Herneler Steig.
   Po sestupu si dáme malou pauzu u jezera Trausee, kdo bude chtít, bude se moci vykoupat. Potom vyrazíme k domovu, opět s malou pauzou u nějaké benzinové stanice, abychom doplnili občerstvení na cestu zpět.
   Bude Vás to stát kolem 2000 - 2100 Kč na osobu. Tato částka je součtem všeho co jsme při minulých výpravách platili tj. jídlo na cestu tam i zpět, doprava, dálniční známka, půjčovné (sedák, prsák, ferratový set, přilba), ubytování na chatě, polopenze (případně další občerstvení) a pojištění. na chatě Gmundener HütteV této ceně samozřejmě není případný nákup bot a dalšího vybavení, ale myslím si, že není třeba nic moc nakupovat. Bez kvalitních bot se neobejdete, kvalitními botami nemyslím boty za 5 000 Kč se speciální podrážkou a různými membránami - to si vše řekneme na informační schůzce.


Pojeďte s námi prožít něco, co jste ještě nezažili. Pojeďte a uvidíte, že dokážete více, než si sami myslíte. Nevěříte? Přijďte na informativní schůzku a poslechněte si ty, kteří tam již byli. Pročtěte si též komentář z květnového výstupu na Traunstein.

Přemýšlíte-li o účasti nebo si chcete pouze poslechnout zajímavé vyprávění, dejte mi včas vědět. Ladislav Hruška 773 650 201.


Krásné video plné fotek.

Webové kamery z vrcholu Feuerkogel (nejbližší kamery cca 20 km jižněji od Traunsteinu) kamery se nacházejí zhruba ve výšce jako je vrchol Trainsteinu. cca 100 m pod
1. web kamera
2. web kamera

Počasí: ZDE nebo ZDE