31. 12. 2013 - Silvestr na hoře - pozvánka

 Pozvánka  Komentář  Fotografie 

 Zodpovězené dotazy okolo výstupu na Kraví horu.

  Stejně jako loni i letos pořádáme Silvstrovský loňský výletvýstup na Kraví horu (952 m. n. m.). Letos se výstup uskuteční 31. 12. 2013. Vzhledem k loňské účasti (42 účastníků a 6 psů) jsme pro letošní výstup dobjednali autobus. V případě, že bude dostatečný zájem pojedeme letos autobusem a budeme moci nechat vlastní auta doma. I ti kteří museli loni řídit auta se budou moci nahoře zahřát grogem nebo svařákem :-). Prosíme potvrďte svoji účast buď na facebooku, na emailové adrese skrejta@seznam.cz nebo na telefonu 606 307 554 (L. Hruška).
Pakliže nebude do 15. 12. 2013 přihlásen potřebný počet účastníků pojedeme opět jako loni vlastními auty. O tom jak se nakonec dopravíme na parkoviště pod Kraví horu se dozvíte nejpozději 22. 12. 2013 zde, na facebooku, emailem, zde nebo na telefonu 606 307 554.

Program výstupu na Kraví horu:
9:30 - odjezd autobusem z Rejt z parkoviště u hřiště - za restaurací Na tahu. Auta si můžete nechat zaparkovaná u kabin na hřišti SK Rejta
10:00 - vyrážíme z parkoviště u lesa (828 m. n. m.)
10:30 - jsme na Kraví hoře (952 m. n. m.)občerstvení pod rozhlednou
Do širokého okolí se rozhlédneme po výstupu na rozhlednu a pod rozhlednou se zahřejeme čajem, kávou, svařákem nebo grogem
11:30 - už jsme se pokochali a proto se pomalu vracíme na parkoviště k autobusu
12:00 - vyjíždíme zpět na Rejta
12:30 - jsme na Rejtech

Po výstupu pokračujeme jako každý rok venku - bližší informace na tel.: 606 307 554 (L. Hruška)

Už se nám to blíží a tak zde najdete sumarizované odpovědi na dotazy, které se k nám dostali.

Co to bude stát?
Za dopravu a pohoštění nahoře nebude vybírat SK Rejta žádný poplatek. Kdo bude chtít přispět na činnost SK Rejta bude moci vhodit libovolný obnos do kasičky v autobuse nebo nahoře u občerstvení.

Budu si moci vzít s sebou psa?
Dnes jsme toto probírali s panem Jelenem a jelikož má nový autobus, moc se mu do toho nechtělo, ale nakonec svolil za předpokladu, že účastníci se psy budou sedět vepředu a ohlídají si své miláčky tak aby neničil a neušpinili autobus. V žádném případě nebude možné, aby seděl pes na sedadle a to ani na nohou sedící osoby.

Musím jezdit na Rejta, když bydlím po cestě autobusu?
Samozřejmě, když budeme vědět, kde kdo bude nastupovat po trase Rejta - Žár - Svébohy - Horní Stropnice - Hojná Voda. Velice rádi zastavíme jak cestou tam, tak i zpět. Cestou zpět si už řeknete sami, kde chcete zastavit. Kdo bude chtít jet rovnou z Pěčína, musí se dohodnout s panem Jelenem samostatně. Nedomlouvali jsme se na této alternativě, ale asi to nebude problém. Jen pro informaci: jsme domluveni, že by měl být na Rejtech v 9:15, takže z Pěčína bude odjíždět asi někdy po deváté hodině, ale raději se s ním dohodněte.

Co si mám vzít s sebou?
Vezměte si hlavně dobrou náladu, dobré boty a přiměřené oblečení. Případně i sluneční brýle, protože máme objednáno krásné slunečné počasí s teplotou do 10 stupňů. Můžete si s sebou vzít cokoliv, na co budete mít chuť. Shrnu, co vše bereme mi. Po cestě autobusem a pěšky nahoru na Kraví horu budete moci konzumovat vaše zásoby. Nahoře otevřeme jako každý rok občerstvení, kde si budete moci dát čaj, kávu, grog, svařák a možná ještě více.

Program bude přesně podle toho co je na stránkách SK Rejta?
Je možné, že se nějaké časy protáhnou, takže počítejte s tím, že příjezd zpět může být v nejkrajnějším případě o hodinu později. Dále zvažujeme, že bychom zpět nešli k parkovišti pod lesem, odkud budeme vyrážet, ale přímo na Hojnou Vodu, ale to upřesníme v autobuse.