31. 12. 2013 - Silvestr na hoře - komentář

 Pozvánka  Komentář  Fotografie 

     Oproti loňsku jsme tento výstup posunuli Ránoopravdu na Silvestra. Trochu jsme se obávali, zda bude takový zájem jako loni, když Silvestr vychází na běžný pracovní den. Spousta lidí musela do práce, ale i přesto byla účast lepší než loni, kdy jsme tuto akci pořádali o víkendu.
    Ráno nás čekalo dřívější vstávání, protože bylo třeba uvařit V autobuseněkolik litrů svařáku, předvařit si veškerou vodu a vše nabalit do čtyřech velkých batohů (nejtěžší měl přes 20 kg) a hlavně nic nezapomenout. Bylo mrazivo a jasno a mi očekávali krásné slunné počasí. Před půl desátou se nás sešlo celkem 31 a chvíli poté jsme vyjížděli směrem na Kraví horu. Po cestě jsme zastavili v Žáře, kde přistoupili další čtyři účastníci. Další zastávka byla v Horní Stropnici. Pan Jelen, který nás vezl na Kraví horu, nás vysadil na rozcestí pod Kraví horou.
     Vyrazili jsme na Kraví horu. Na parkovišti se k Na rozhledněnám připojili další účastníci, kteří jeli vlastními auty. Někteří z nás to vzali sportovně, práskly do bot a byli ti tam. Nešlo o to, kdo bude nahoře první, byli jsme na krásné povánoční procházce a každý šel svým tempem. První skupinky byly nahoře přibližně za dvacet minut, další dorazili postupně za nimi. Vylezli jsme na rozhlednu a využili jsme krásného slunečného počasí a rozhlédli jsme se po kraji. Dole jsme měli zajObčerstveníištěné občerstvení v podobě horkých nápojů a cukroví. Letos nám to tam utíkalo nějak rychle, a tak než jsme se nadáli, byl čas vše sbalit, utřít stoly, uklidit odpadky a vyrazit dolů. Autobus na nás čekal na parkovišti v Hojné Vodě, takže jsme šli dolů jinou cestou, než jsme šli nahoru. Na parkovišti jsme ještě využili chvilky a krásného počasí, a když jsme se všichni sešli, nastoupili jsme do autobusu a vyrazili zpět. Cestou jsme párkrát zastavili a po chvíli jsme byli opět na Rejtech. Letos se této akce účastnilo celkem 43 účastníků a několik psů.
     Děkujeme:
- všem účastníkům za jejich účast
- majitelům psů, že se o své psy postarali v autobuse tak, že panu Jelenovi nevznikla žádná škoda
- panu Jelenovi, že nás bezpečně dopravil na Kraví horu a zpět
- všem, kteří tuto akci zajišťovali 
Společná