5. - 7. 9. 2014 Turnaj v Lakrosu - pozvánka

Letos se u nás opět uskuteční turnaj v Lakrosu. Co je to Lacros a o co půjde se můžete dočíst podrobněji v popisu této akce v minulém roce. Turnaj začne v pátek 5.9. a bude ukončen v neděli 7.9. do 16:00 hodin.

Přijďte se podívat na tento zajímavý sport, fandit svému týmu případně si pouze odpočinout po nabitém týdnu. Během konání turnaje bude možné využít občerstvení, které bude otevřeno v kabinách SK Rejta. 

 

 

Něco od pořadatele

Lakrosový turnaj Rejta  6.9 – 7.9. 2014

Podařilo se navázat na loňskou premiéru a snad i zavést tradici. A dalo by se říci, že úspěšně.  O prvním zářijovém víkendu se konal v pořadí 2. ročník lakrosového turnaje, který opět hostila obec Rejta. Počasí přálo sportu a také hostinským, protože žízeň byla opravdu veliká. Babí léto jak má být. Těch „bab“ ale nakonec přijelo jen pomálu, protože krátce před začátkem turnaje se odhlásily dva holčičí týmy. Turnaj se tedy odehrál v počtu deseti družstev. Příště se, vzhledem k okolnostem, bude startovné vybírat už v předstihu. 

Program byl kvůli celkově menšímu počtu zápasů volnější. O sobotní večerní zábavu se tak měla postarat živá kapela, ale jak už to tak bývá, nepřijela. Stály za tím zdravotní důvody bubeníka a bez něj se hrát samozřejmě nedá. O to více se ale vypilo zelené. (Což mě přivádí k myšlence uspořádat turnaj o Velikonocích, na Zelený čtvrtek :-)). Došlo se do lesa a nakonec i z lesa, a ten kdo přežil, mohl ještě okusit pověstnou „Rejtskou noc“.

Dalším zpestřením byl příspěvek místního mecenáše, ať už v podobě neopakovatelného „ranního budíčku“, či v podobě jízdního kola, které zatáčí na opačnou stranu, než kam natočíte řídítka. „Dám ti tři pokusy, abys zkusil ujet pět metrů, aniž bys spadl z kola. Když to pak dokážeš na čtvrtý pokus, jakože naostro, dám ti pak za to metr piv. Když se ti to pak ale nepovede ani na čtvrtý pokus, koupíš mi flašku zelený“, vábil zájemce lišák Kája. Nikdo se na kole neudržel ani metr a čtvrtého pokusu se tak nikdo nedožil. Ale fakt se to prej dá. Jeden člověk to vážně umí. Jenom tam ke vší smůle zrovna nebyl, a nemohl nám své umění předvést.

A teď zpátky k lakrosu. A taky pivu. První a tedy i hlavní cenou byl samochladící sud piva. Ten si spolu s putovní trofejí odvezl tým Sabres, který ve finále porazil Zelenou Vlnu (aneb nyní již modro-zelený bru.Tal). Tak příští rok zase na viděnou!

A tady máme celkové umístění týmů:

 1. Sabres
2. Zelená Vlna
3. Highlander
4. Kurekari
5. Krupoto
6. Trilobit Omega
7. Šedý Vlk

8. Fénix Zábřeh
9. Trilobit Beta
10. Berušky