31. 12. 2014 - Silvestr na hoře - pozvánka

 Pozvánka  Komentář  Fotografie 


Stejně jako loni i letos pořádáme Silvstrovský výstup na Kraví horu (952 m. n. m.). Opět pojedeme autobusem a budeme moci nechat vlastní auta doma. Výlet povede stejnou trasou jako loni. Nahoru tedy vyrazíme z křižovatky u parkoviště nad Hojnou vodou a zpět půjdeme rovnou k autobusové zastávce na Hojnou vodu.

Program výstupu na Kraví horu:

9:30 - odjezd autobusem z Rejt z parkoviště u hřiště - za restaurací Na tahu. Auta si můžete nechat zaparkovaná u kabin na hřišti SK Rejta 
10:00 - vyrážíme z křižovatky za Hojnou Vodou (823 m. n. m.)
10:30 - jsme na Kraví hoře (952 m. n. m.) občerstvení pod rozhlednou Do širokého okolí se rozhlédneme po výstupu na rozhlednu a pod rozhlednou se zahřejeme čajem, kávou, svařákem nebo grogem
11:30 - už jsme se pokochali a proto se pomalu vracíme na parkoviště k autobusu
12:00 - vyjíždíme zpět na Rejta
12:30 - jsme na Rejtech  
- bližší informace na tel.: 606 307 554 (L. Hruška)

Co to bude stát?
Za dopravu a pohoštění nahoře nebude vybírat SK Rejta žádný poplatek. Kdo bude chtít přispět na činnost SK Rejta bude moci vhodit libovolný obnos do kasičky v autobuse nebo nahoře u občerstvení.

Budu si moci vzít s sebou psa?
Účastníci se psy si ohlídají si své miláčky tak aby neničil a neušpinili autobus. V žádném případě nebude možné, aby seděl pes na sedadle a to ani na nohou sedící osoby.

Musím jezdit na Rejta, když bydlím po cestě autobusu?
Samozřejmě, když budeme vědět, kde kdo bude nastupovat po trase Rejta - Žár - Svébohy - Horní Stropnice - Hojná Voda. Velice rádi zastavíme jak cestou tam, tak i zpět. Cestou zpět si už řeknete sami, kde chcete zastavit. Kdo bude chtít jet rovnou z Pěčína, musí se dohodnout s panem Jelenem samostatně. Jen pro informaci: jsme domluveni, že by měl být na Rejtech v 9:15, takže z Pěčína bude odjíždět asi někdy po deváté hodině, ale raději se s ním dohodněte.

Co si mám vzít s sebou?
Vezměte si hlavně dobrou náladu, dobré boty a přiměřené oblečení. Můžete si s sebou vzít cokoliv, na co budete mít chuť. Pakliže chcete potěšit ostatní můžete přibalit nějaký sladký nebo slaný zákusek ke kávě :-). Po cestě autobusem a pěšky nahoru na Kraví horu budete moci konzumovat vaše zásoby. Nahoře otevřeme jako každý rok občerstvení, kde si budete moci dát čaj, kávu, grog, svařák a možná ještě více.

Program bude přesně podle toho co je na stránkách SK Rejta?
Je možné, že se nějaké časy protáhnou, takže počítejte s tím, že příjezd zpět může být v nejkrajnějším případě o hodinu později.