VHT v roce 2013

Seznam akcí nezařazených mezi akce SK Rejta

Datum Místo popis náročnost - omezení- ...
22.-23.2.2013 RejtaZimní campování Pro kohokoliv
14.04.2013 Rejta Informační schůzka VHT k celému roku 2013  
 10.-12.5.2013 Hřensko (CZ)  Speleologicko turistický výlet  Vhodné pro všechny vč. dětí - nemající strach ze stísněného prostoru
 25.-26.5.2013 Traunstein (A)  Jednodužší vysokohorská turistika
okořeněná v případě zájmu exponovanější ferratou 
Pro osoby starší 15ti let, kteří netrpí závratí
 5.-7.7.2013 Dunajská Streda (SK)  Třídenní odpočinek v termálních lázních na  jihu Slovenska Bez omezení
14.-15.9.2013  Traunstein (A)  Konec sezóny Pro osoby starší 15ti let, kteří netrpí závratí
27.-29.9.2012 Hřensko (CZ) Speleologicko turistický výlet Vhodné pro všechny vč. dětí - nemající strach ze stísněného prostoru

 

Kromě již naplánovaných akcí jsou připraveny tyto akce:

1. Dvoudenní výlet do oblasti gossauských jezer a jezera MondseeDunajská Streda
První den cesta do Gossau, slezeme cvičnou ferratu Laser Alpin Klettrersteig, kde si vyzkoušíme, kdo co dá. Jako další se vydáme na ferratu Schmied Klettersteig, která je kousek od té předchozí. Na večer přesun k jezeru Mondsee. Druhý den dáme ferratu Drachensteig, jedná se opět o ferratu s nádhernými výhledy na jezero, ale s hodně exponovanými úseky.

2. Třídenní výlet opět do oblasti gossauských jezer.
Tentokrát přejdeme celý Gossaukam na chatu Hofpürglhütte, kde přespíme druhý den se vydáme cestou Linzer weg na chatu Adamek Hütte, kde opět přespíme. Třetí den brzy ráno vyrazíme na Dachstein, odtud dolů na Adamek Hütte a dolu kolem gosauských jezer až k autu. Je možné, že výstup na Dachstein uděláme již druhý den, nebo naopak budeme muse přidat ještě jeden den navíc, protože třetí plánovaný den je moc plný.

3. Cca týdenní výlet do Ramsau (minimálně 4denní).
Tato akce je připravena pro rodiny s dětmi, spát budeme v kempu a budeme kombinovat návštěvu ferrat (jsou zde dvě dětské cvičné ferraty- Kali a Kala) a výlety na kole okolo řeky Ens a koupání.

4. Kolem kolem Lužnice (cca 2 - 3 dny). Bude se jednat o cyklistický výlet po Rakousku. Představa je taková, že se nějak dopravíme do obce Karlstift u které pramení Lužnice. Odtud můžeme jet podél Lužnice, kdy chvíli uvidíme Lužnici na Českém území. Z Härmanschlagu odbočíme na Bad Grosspertholz. Přespíme v dřevených sudech ve Fasseldorfu. Ráno vyrazíme a pojedeme dále podél Lužnice. Buď pojedeme pouze do Weitry nebo až do Gmündu.

5. Kleť (jednodenní), v dopoledních hodinách vystoupáme na Kleť a po obědě sjedeme dolů na zapůjčených koloběžkách.